Nečakám, že čitatelia budú so mnou vo všetkom súhlasiť, ale dúfam, že ich inšpirujem hľadať biblickú pravdu. Kto hľadá, nájde. Kto klope, tomu bude otvorené. 

 

Dátum narodenia Pána Ježiša Krista sa nedá z biblických a mimoblických zdrojov datovať presne na kalendárny deň, ale dá sa určiť približne náš kalendárny mesiac Jeho narodenia, ak vezmeme do úvahy židovský kalendár, ktorý sa riadi židovskými sviatkami.

Zvláštny sen

19.12.2017

Snívalo sa mi, že som v nepreniknuteľnej a tmavej džungli. Všade okolo mňa sú husto spletené liany, kroviny a tráva, ktorá dorastá do výšky dvoch, troch metrov. Nad hlavou mám koruny stromov také husté, že slnko nimi len ťažko kde tu prenikne.

Každý človek, ktorý prichádza v deň svojich narodenín na tento svet, prichádza v stave duchovnej smrti. Tento stav pochádza z hriechu neposlušnosti. Keď Boh niečo prikázal a človek Boha neposlúchne, tak sa človek oddeľuje od Boha. Boh daroval anjelom a ľuďom slobodnú vôľu, pretože nechce mať vzťah so svojím stvorením z donútenia. Neposlušnosť je...

Vianoce a Ty

19.12.2017

Niekto prežíva cez vianoce plnosť lásky, radosť z darčekov, z dobrého jedla, zo skvelej rodiny a zo skvelých priateľov. Niekto prežíva miesto radosti depresiu zo zlých vzťahov, z nedostatku, kvôli chudobe. Či už si bohatý alebo chudobný, skús si položiť otázku. Aký je môj vzťah s Bohom? Pretože bez vzťahu s Bohom, nemá život človeka zmysel, aj keby...